Sıvılaştırılmış Doğal Gaz (LNG) Çözümleri

"Boru hattının ulaşmadığı yerlere LNG olarak doğal gazın taşınabildiğini biliyor muydunuz?"

 

OMV Enerji, Türkiye’de bulunan LNG terminallerinden tedarik ettiği LNG’yi, Türkiye sınırları içinde kurulu olan LNG müşterilerine, kaliteli ve güvenilir hizmet anlayışı ile enerji sağlamakta, lojistik operasyonlarını sürdürülebilir kılan geniş ve etkin LNG treyler filosu ile 7/24 kesintisiz olarak LNG tedariği yapmaktadır.

 

OMV Enerji, LNG kullanımını yüksek teknoloji ürünleri ile birlikte, uluslararası güvenlik ve kalite standartları uyumu ile sağlamaktadır.  

Endüstriyel Müşteriler (LNG)

OMV Enerji, 2005 yılında girdiği LNG pazarında son kullanıcıya ulaşma tecrübesi, yeni sektörlere LNG’yi tanıtma arzusu ve teknik hizmetlerinin yenilikçi gücü ile, LNG pazarının Türkiye içinde gelişmesi, sıvılaştırılmış doğal gazın ülkemiz için önemli bir alternatif kaynak olması hususunda aktif rol alarak pazarda lider konuma gelmiştir. 

 

 

Asfalt Müteahhitleri ve Şantiyeler

OMV Enerji, 2005 yılında girdiği LNG pazarında Türkiye’nin önde gelen yol yapım projelerine asfalt tedarik eden asfalt müteahhit firmaları tarafından en çok tercih edilen LNG tedarik firmasıdır. Türkiye'de ilk defa asfalt üretiminde LNG kullanımı OMV Enerji tarafından 2007 yılında gerçekleştirmiş, bu tarihten günümüze Türkiye’nin dört bir yanında büyük çaplı yol yapım, bayındırlık ve inşaat projelerinde enerji ihtiyaçlarını karşılamak üzere çözüm ortağı olarak yer almıştır.

 

Oteller ve Turizm

Türkiye, bölgede çevre ülkelerin ilgi odağı olan bir turizm merkezidir. Türkiye'de yaz turizminin yanı sıra kış ve doğa turizmi de gelişmektedir. OMV Enerji en başından bu yana turizm sektörüne , yaygın LNG iletim ağı ve yüksek teknoloji ile donatılmış ekipmanları sayesinde sektöre özgü çözümler sunmaktadır. 

Isınma Çözümleri

OMV Enerji, gelişen Türkiye’nin enerji ihtiyacı bulunan her bölgesine hizmet götürmeyi ilke edinmiş olup,  kurulmuş olan büyük şantiyelerin ve inşaat sahalarının;  ısınma, sıcak su  ve dahili kullanım ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

 

Teknik Çözümler

OMV Enerji, lokasyona özel çözümler sunmak için tüm süreç ve çevre şartlarını incelemekte ve müşterilerinin enerji ihtiyaçlarını, ileri mühendislik çözümleri ile karşılamak için teknik ekibi ile tüm Türkiye’ye ulaşmakta ve kesintisiz enerji temin etmektedir.

Lojistik Gücümüz

OMV Enerji, Tehlikeli Madde Taşımacılığı’na uygun Uluslararası standartlardaki 70’i aşkın LNG tankerinden ve 150’yi aşkın sürücüden oluşan güçlü filosu ile Türkiye’nin her bölgesinde yer alan müşterilerine güvenli, tam zamanında, uygun kalite ve ihtiyaç duyulan miktarda LNG teslimatlarını gerçekleştirmektedir.